
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 8.5 V |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 8 V |
| Topology | Boost, Flyback |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Duty Cycle | 80 % |
| Isolation | Isolated |
Stock: 1020
Distributors
pcbx
Unit Price$1.20801
Ext.Price$1.20801
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.20801 | $1.20801 |
| 10 | $0.88827 | $8.88270 |
| 25 | $0.80706 | $20.17650 |
| 50 | $0.76850 | $38.42500 |
| 100 | $0.73178 | $73.17800 |
| 300 | $0.69681 | $209.04300 |
| 500 | $0.66351 | $331.75500 |
| 1000 | $0.63180 | $631.80000 |
| 3000 | $0.61578 | $1847.34000 |
| 5000 | $0.60016 | $3000.80000 |
